top of page

July 02, 2020

Анна Франк «Сховище. Щоденник у листах»: писати, щоб жити».

12 червня 1929 року народилася А́нна Фра́нк у Франкфурті-на-Майні в єврейській родині. Під час війни вона з родиною бігла в Нідерланди, де жила в укритті на задньому дворі. З часом була схоплена та відправлена, як і її рідні, до концтабору Аушвіц, а пізніше до Берґен-Бельзена. Упродовж всього часу перебування у сховищі Анна вела щоденник, який став згодом всесвітньо відомим. Анна Франк робила записи на голландській мові. Щоденник Анни Франк опублікували в 1947 році тиражем 1500 примірників і з тих пір він став бестселером. Його перевели більш ніж на 60 мов: навіть на албанську, фарсі, сингальску і есперанто. У 2009 році він був доданий до міжнародного реєстру "Пам'ять світу". Особливість щоденника в тому, що там не просто описані жахи війни, а скоріше звичайне життя дівчинки-підлітка на тлі цієї війни. Її історія та щоденник послужили за приклад поневірянь жертв Голокосту. Переживання, занотовані у її щоденнику, говорять більш ніж сама статистика мільйонних жертв трагедії, адже ближчі вони для підліткового розуміння. Щоденник Анни Франк вперше перекладено українською у 1995 році, коли на прохання директора Українсько-американського Бюро захисту прав людини, правозахисника Семена Глузмана, переклад щоденника зробив мовознавець, перекладач і редактор Михайло Тупайло. Перше та друге видання щоденника українською мовою здійснило видавництво «Сфера» відповідно у 1995 та 1999 роках за допомоги Українсько-американського Бюро захисту прав людини та американського Фонду розвитку єврейських громад в Україні. У 2003 з'явилося третє видання перекладу, доповнене фрагментами листів, знайденими 1999 року.

 

 

July 01, 2020

Історія зберігає у своїй пам'яті події давно минулих днів. Це наша культурна спадщина. Завдяки їй ми знаємо, що у нашій країні або місті існує минуле, що у нас є коріння, а наш народ має своїх героїв. Кожен із нас повинен знати історію свого народу, своєї держави, свого міста. Освічена людина завжди розуміє, що без минулого немає сучасного, без традиційного немає нового, без колишнього немає теперішнього. Для кожної людини рідне місто - найкраще, тому що це маленька Батьківщина. Отже, бібліотека ім. Новикова- Прибоя підготувала бібліо –круїз «Наше місто славне і велике» про те - як? коли? за яких обставин? відомі, знамениті, видатні люди відвідали наше рідне місто Маріуполь. Переглянути бібліо-круїз можна за посиланням https://www.facebook.com/biblnovikovmrpl/

June 26, 2020

Антуан де Сент-Екзюпері — письменник, ім'я якого знає кожен, хто знайомий з книгою «Маленький принц». Біографія автора незабутнього твору сповнена неймовірних подій і збігів, адже його основна діяльність була пов'язана з авіацією. Повне ім'я літератора — Антуан Марі Жан-Батист Роже де Сент-Екзюпері. У дитинстві хлопчика звали Тоні. Він народився 29 червня 1900 року в Ліоні, у сім'ї дворянина. Перша освіта в біографії Антуана Марі де Сент-Екзюпері було отримано в єзуїтській школі Ле-Мана. Після цього він студіював у швейцарському католицькому пансіоні. А наступною сходинкою освіти стала навчання в Школі витончених мистецтв Парижа. Потім Антуан служив в армії, невдовзі після якої він став пілотом. Повернувшись в Париж, зайнявся літературною діяльністю, але його твір не мали великого успіху. Тому Екзюпері довелося змінити ряд різноманітних професій. Потім же йому пощастило стати пілотом «Аэропостали». А через кілька років наполегливої праці Екзюпері став начальником аеропорту міста Вілья-Бенс. Наступний етап кар’єри Екзюпері настав у 1929 році, коли він став начальником відділення «Аэропостали» в Буенос-Айресі. До цікавих фактів біографії Екзюпері можна віднести його подальші захоплення і професії. Екзюпері був поштовим льотчиком, льотчиком-випробувачем, а також військовим льотчиком і кореспондентом. За участь льотчика у військових операціях під час Другої Світової війни був нагороджений Військовим хрестом». Потім Екзюпері емігрував до США, пізніше жив у Франції. Однією з найвідоміших літературних робіт в біографії Антуана де Сент-Екзюпері є книга «Маленький принц». Помер Екзюпері 31 липня 1944 року, коли його літак під час розвідувальної кампанії були збитий супротивником.

До 120-річчя від дня народження французького письменника бібліотека ім.Новикова-Прибоя підготувала віртуальну виставку «Спадщина великого фантазера», також в бібліотеці представлена книжно-ілюстративна виставка. Чекаємо на Всіх охочих відвідати виставку!

June 27, 2020

День Конституції – одне із головних державних свят України. Адже Конституція є Основним законом країни, який гарантує кожному громадянину права і свободи, а також визначає політичний устрій держави. Традиційно щороку День Конституції відзначається 28 червня та є офіційним вихідним днем. У ніч на 28 червня 1996 року, після майже доби безперервної роботи, Верховна Рада нарешті ухвалила і ввела в дію Основний закон держави – Конституцію України. Цій важливій події передували 6 років важкої праці, консультацій, дебатів і домовленостей. Сталося це о 9:18 ранку 28 червня 1996 року. Ухвалена Конституція закріпила незалежність і суверенітет України, а також в ній написано, що країна існує для людей, але не навпаки. Саме на честь ухвалення Основного закону 28 червня й святкується День Конституції. У 2011 році була презентована перша мініатюрна Конституція України – книжка розміром 2х3 см. У ній 160 сторінок, а кожна літера не більш як 1 мм. Важить книга всього 15 г. Мініатюра вмістила лише десяту частину тексту оригіналу. Автор – художник-графік Ігор Степанов – витратив на її створення близько двох місяців. У 2019 році в мережі Інтернет з’явилася електронна Конституція України для дітей у вигляді коміксів. Авторами Конституції у коміксах стали брати Капранови, а художником – Олександр Костенко. Бібліотека ім.Новикова-Прибоя вітає своїх користувачів, колег і колежанок з важливим державним святом України- Днем Конституції !

June 21, 2020

22 червня — День скорботи і вшанування пам'яті жертв Другої світової війни. Це день початку війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця. Цей день для нас наповнений трагічними спогадами і болем. Найкривавіша в історії світу війна принесла українцям незліченні жертви і страждання, масовий терор, смерть та руйнування. Гірка доля не оминула жодну українську родину. З нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні у бібліотеці ім. Новикова-Прибоя відбувся огляд біля виставки «Ми є тому, що їх немає». Бібліотекар розповіла читачам, які українські письменники висвітлювали тему Другої Світової війни у своїх творах.

June 18, 2020

УВАГА!!! МИ ВІДКРИЛИСЬ!!!!!

З 20 червня бібліотека ім. Новикова-Прибоя відкрита для користувачів!!! На період послаблення карантину бібліотека працюватиме в звичайному режимі, але при наступних умовах:

- кожен користувач повинен мати захисну маску та рукавички, пройти температурний скринінг і обробити руки антисептиком. При виявлені температури тіла понад 37,2℃ або ознаки респіраторних захворювань, відвідування заборонено.

- в приміщенні бібліотеки відвідувачі мають знаходитись один від одного на соціальній дистанції – 1,5-2 метри.

- допускається кількість відвідувачів із розрахунку – 1 особа на 10 кв. м, включаючи бібліотекаря, що обслуговує.

- санітарне провітрювання бібліотеки, вологе прибирання з використанням дезінфекційних засобів здійснюється по 15 хв. кожні 2 години, обробка комп’ютерів антисептичними засобами - після кожного користувача.

- користування читальним залом, періодичними виданнями тимчасово заборонено.

Чекаємо на вас у бібліотеці!

March 06, 2020

                 Жінкам, любові, ніжності, весні і почуттям  було присвячене засідання літературного клубу "Світанок", яке пройшло 5 березня в бібліотеці  ім. Новикова - Прибоя. Поети відкрили завісу - скоро вийде новий збірник літературного клубу "Літературні розсипи  Маріуполя". Читачі нашої бібліотеки з нетерпінням чекають виходу збірника.

February 07, 2020

          Гарний настрій, вірші, проза, музика і творча атмосфера панували  на поетичному вечорі «Зимова фантазія»,який традиційно відбувся  6 лютого в бібліотеці ім.Новікова-Прибоя. Поети літературного клубу «Світанок» придбали там не лише безцінний досвід виступу і нове бачення зими, а і нових талановитих друзів. Багатьох вразило,що такі різні й різновікові люди виявилися об 'єднані любов' ю до літератури. Це був чудовий літературний вечір в стінах улюбленої бібліотеки.

January 02, 2020

  Дід Мороз і Снігуронька, подарунки, новорічні різдвяні пісні і вірші, чудовий  настрій - так минуло в теплій і душевній атмосфері 2 січня засідання літературного клубу "Світанок" в бібліотеці ім. Новікова - Прибоя. Приємним сюрпризом для всіх стали підготовлені вірші і новорічні побажання у виконанні постійних учасників клубу: Олени Богині і Людмили Маліновської. Так само на новорічному вечорі відбулася презентація творчості маріупольського поета Володимира Луковникова.

December 26, 2019

      27 грудня в бібліотеці ім. Новікова - Прибоя відбулося урочисте відкриття нашого міні-проекту "Покоління Z про Маріуполь", з метою популяризації історичної та культурної спадщини міста Маріуполя та Приазов 'я. Захід відкрили талановиті вокалісти музичної школи N1, чарівно співали пісень, потім гостям заходу бібліотекар розповіла, як 100 років тому святкували у Маріуполі Новий рік, кульмінацією свята стало виконання дітьми новорічної іграшки, а по завершенні  подивилися новорічний мультфільм, також  всі охочі мали можливість зробити селфі і відчути себе справжніми українцями.

1 / 1

Please reload

Библиотека им. Короленко

      

 

 

 

 

 

 

        Мариупольский     краеведческий музей

Мариупольский драмтеатр

 

  Мариупольский городской совет

bottom of page